Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

600 mln Euro za serwisowanie Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 listopada 2009

Alenia Aeronautica będzie odpowiedzialna za kompleksowe serwisowanie włoskich samolotów Eurofighter w ciągu najbliższych 5 lat. Wartość kontraktu to ponad 600 mln Euro.

Biorąc pod uwagę, że średnia liczba włoskich Eurofighterów w okresie obowiązywania umowy wyniesie ok. 60 egz., statystyczny koszt serwisowania jednego samolotu zamknie się kwotą 2 mln Euro rocznie. W sumie tej mieści się jednak również stworzenie centrów obsługowych oraz wartość prac modernizacyjnych / Zdjęcie: Dmitry A. Mottl

Porozumienie z natowska agencją NETMA - zajmującą się nadzorowaniem programów Eurofighter i Tornado - podpisała spółka Eurofighter GmbH. W jej imieniu wszelkie prace wykona Alenia Aeronautica, oraz, jako podwykonawcy, Selex Galileo, Selex Communications i Elettronica.

Alenia Aeronautica jest włoskim producentem Eurofighterów. Wytwarza część podzespołów wszystkich samolotów tego typu, montuje także gotowe maszyny dla włoskich wojsk lotniczych. Podobnie jak BAE Systems i EADS czynią to w przypadku Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.

W podpisanym 17 listopada kontrakcie Alenia Aeronautica będzie odpowiedzialna za całokształt dostaw części zamiennych, urządzeń diagnostycznych i usług serwisowych, a celem jej działalności będzie utrzymanie wysokiego stopnia sprawności włoskich myśliwców.

Selex Galileo zapewni obsługę większości systemów awioniki, w tym również stały nadzór jej działania i modernizację. Podobne zadanie - połączone ze stworzeniem centrów obsługowych z bazach lotniczych - otrzymała Selex Communications, w odniesieniu do urządzeń łączności. Z kolei Elettronica stała się odpowiedzialna za system samoobrony Praetorian, przy czym prace serwisowe wykona wspólnie z brytyjskimi zakładami Selex Galileo i hiszpańską Indrą. Zadania te wiążą się z delegowaniem do jednostek wojskowych specjalistów wymienionych przedsiębiorstw.

Umowa dotyczy okresu 5 lat. W tym czasie liczba włoskich Eurofighterów wzrośnie z obecnych ponad 30 egz. do ok. 80. W 2014 zostaną już bowiem zrealizowane dostawy transzy 2. - co łącznie z pierwszą daje 75 egz. - oraz rozpoczną się dostawy transzy 3A.

Do tej pory Włochy zamówiły 96 Eurofighterów. Docelowo zamierzają otrzymać 121 egz. tych samolotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.