Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z Aurory wystrzał już nie padnie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 listopada 2009

Władze Federacji Rosyjskiej rozważają wycofanie krążownika Aurora ze składu WMF. Ostatnio okręt służy głównie działaniom promocyjnym rosyjskiego biznesu.

Do największego skandalu doszło w nocy z 5 na 6 lipca. Imprezę promocyjną na krążowniku Aurora zorganizował wówczas rosyjski oligarcha Michaił Prochorow. Promował czasopismo Russkij pionier. W efekcie zostali zdymisjonowani oficerowie Bałtijskowo Fłota (Floty Bałtyckiej) z dowódcą floty i okrętu na czele. Mimo że w bankiecie wziął udział przedstawiciel prezydenta FR Ilia Kliebanow, minister rozwoju gospodarczego Elwira Nabiullina i gubernator Sankt Petersburga Walientina Matwienko.

Krążownik Aurora jest okrętem nr 1 Wojenno-morskowo fłota (WMF) i filią Centralnego muzeum marynarki wojennej. Został zwodowany w 1900. Do historii przeszedł w listopadzie 1917, gdy salwa z jego pokładu stała się sygnałem do tzw. rewolucji październikowej i szturmu Pałacu Zimowego. Już w 1918 okręt wycofano z linii, a wiosną 1919 zakonserwowano. W latach 1940-1945 Aurora znalazła się w Oranienbaumie. Od 1948 została okrętem-muzeum i zacumowała na brzegu Wielkiej Newy w ówczesnym Leningradzie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.