Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

flybig wybrały DHC-6-400

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 31 marca 2022

Linie flybig z Indii podpisały z De Havilland Aircraft of Canada list intencyjny w sprawie zakupu 10 turbośmigłowych samolotów dyspozycyjnych DHC-6-400. Umowa dotyczy zakupu 5 z nich, z opcją na 5 kolejnych.

DHC-6-400 w barwach indyjskiego towarzystwa flybig / Ilustracja: De Havilland Aircraft of Canada

W związku z anonsowaną niedawno przez rząd Indii inicjatywą UDAN, której celem jest dotarcie komunikacji lotniczej do małych i odległych społeczności, celem flybig jest zapewnienie połączeń tym społecznościom, które nie były wcześniej dostępne drogą powietrzną – stwierdził kapitan Sanjay Mandawia, dyrektor zarządzający flybig

Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc współpracować z flybig, aby połączyć odległe miejsca docelowe, których mieszkańcy polegają obecnie na niewygodnych i nieefektywnych środkach transportu – dodał Photisse Poutissou, wiceprezes De Havilland Aircraft of Canada ds. sprzedaży i marketingu.

Flybig, które rozpoczęły operowanie w styczniu 2021, dysponują obecnie dwoma samolotami turbośmigłowymi ATR: 72-500 i 72-600. Drugi ATR 72-600 ma do nich dołączyć wkrótce. Hubem towarzystwa jest port lotniczy Indore, położony 8 km na południowy wschód od Indore, w stanie Madhya Pradesh, w Indiach. Siatka połączeń obejmuje kilkanaście miejsc docelowych na terenie kraju.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.