Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Największe w historii ćwiczenia w Iranie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 listopada 2009

W Iranie rozpoczęły się największe w historii ćwiczenia obrony powietrznej. Wojska irańskie ćwiczą ochronę instalacji atomowych.

Ćwiczenia, obejmujące jedną trzecią terytorium kraju (600 tys. km2), w tym najważniejsze ośrodki atomowe - Bushehr, Natanaz, Fars, Isfahan, a także rejon Tehranu, mają potrwać 5 dni. Poinformował o tym gen. bryg. Ahmad Mighani, dowodzący wojskami lotniczymi biorącymi udział w manewrach. Jednostkami lotniczymi Gwardii Rewolucyjnej dowodzi z kolei gen. Amir Ali Hajizadeh.

Za główne zagrożenie Irańczycy uważają wspierany przez USA atak izraelski na ośrodki, w których realizowany jest program atomowy. Wojska irańskie muszą sobie radzić bez systemów przeciwlotniczych S-300, które zostały zakupione w Rosji, ale nadal nie są dostarczone. W tej sytuacji główną rolę w odparciu ewentualnego ataku mogą odegrać samoloty i naziemne systemy starszych typów. Mają one przećwiczyć odpieranie ataku izraelskich F-16 i F-15. W grę wchodzi także atak odwetowy na izraelskie lotniska z użyciem rakiet balistycznych. Celem kontrataku ma być także Tel Awiw i inne izraelskie metropolie. Warto pamiętać, że w zasięgu irańskich rakiet pozostają też bazy wojsk USA na Bliskim Wschodzie.

Przy okazji informowania o ćwiczeniach irański minister obrony gen. Ahmad Vahidi powiedział o budowie przez Iran własnego systemu obrony przeciwlotniczej. Nic jednak nie wiadomo o żadnych szczegółach tego programu i jego zaawansowaniu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.