Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Herculesa

Lotnictwo wojskowe, 23 listopada 2009

W katastrofie włoskiego samolotu transportowego C-130J Super Hercules zginęło 5 żołnierzy. Wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie.

Do katastrofy doszło dziś ok. 14:10 czasu lokalnego w czasie startu (z tzw. konwojera, czyli bezpośrednio po uprzednim lądowaniu) samolotu C-130J z bazy Galilei koło Pizy do rutynowego lotu treningowego. Samolot zwalił się na skrzydło, rozbił się niedaleko lotniska, zaczepiając o linię elektryczną nad torami kolejowymi, i spłonął. Szczątki zostały rozrzucone na dużej powierzchni. W katastrofie zginęła 3-osobowa załoga i 2 inne osoby, które znajdowały się na pokładzie.

Pilot-instruktor, który zginął to 40-letni Bruno Cavezzana z Triestu, pozostali piloci, którzy szkolili się na C-130J, to 28-letni Gianluca Minichino z Neapolu i 30-letni Salvatore Bidello. Zginęli też 44-letni Maurizio Ton i 39-letni Gianluca Larice.

Rozbity C-130J należał do 46. Brygady Lotnictwa. Włoskie wojska lotnicze posiadały 22 samoloty tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.