Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Pipera Cherokee

Lotnictwo cywilne, 24 listopada 2009

W katastrofie Pipera Cherokee Arrow II w Dutchess County zginął pilot, a pasażer został ciężko ranny.

Do katastrofy doszło w niedzielę ok. 6 km od Dutchess County Airport w Wappinger. Jednosilnikowy Piper Cherokee wystartował z Orange County Airport o 13:14 kierując się do Danbury w Connecticut. Pilot zameldował o problemach technicznych i spadku ciśnienia oleju. W czasie próby awaryjnego lądowania na Route 9 spadł na las i skapotował.

Zastępca szeryfa Dutchess County został poinformowany o zdarzeniu o 13:27, a znalazł wrak 17 minut później. W wyjaśnieniu przyczyn katastrofy mają pomóc nagrania z New York Terminal Radar Approach Control Center.

W katastrofie zginął 52-letni Amir Tirosh (były izraelski pilot wojskowy, który przybył do USA ok. 30 lat temu, a w 2001 założył przedsiębiorstwo NavAir dystrybuujące mapy cyfrowe i systemy nawigacyjne) z Bedford Hills i 53-letni pasażer Daniel Bisk z Pleasantville. Bisk w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do Westchester Medical Center. Z miejsca zdarzenia został zabrany o 14:13.

Rozbity samolot to Piper PA-28R-200 Cherokee Arrow II, nr rej. N345AT, nr ser. 28R-7435303, wyprodukowany w 1974, zarejestrowany przez Ayalon Flight Services z Mount Kisco w Westchester County


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.