Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 ofiary katastrofy R44

Lotnictwo cywilne, 25 listopada 2009

Na wybrzeżu Izraela rozbił się śmigłowiec R44. Zginęły wszystkie 4 osoby znajdujące się na jego pokładzie.

Robinson R44 wystartował wczoraj z lotniska Sde Dov pod Tel Awiwem. Na jego pokładzie znajdował się współwłaściciel Tamir Airways, 35-letni Yoar Tamir, doświadczony pilot linii El Al 49-letni Ran Lapid, latający na Boeingach 737, pilot linii Arkia 39-letni Hadar Shavit (obaj latali dla Tamir Airways) i brytyjska turystka z Cypru, pracowniczka przedsiębiorstwa lotniczego współpracującego z Tamir Airways. Śmigłowiec rozbił się na wybrzeżu Morza Śródziemnego niedaleko Netanii, na plaży Sironit ok. 14:30 (12:30 GMT). Zahaczył wirnikiem o wodę i wpadł do niej.

Jako przyczyny katastrofy podawane są: błąd ludzki lub awaria wirnika.

Tamir Airways to lokalny przewoźnik lotniczy, realizujący loty dyspozycyjne i turystyczne. Bazuje na lotnisku Sde Dov. Dysponuje dwoma samolotami BAe Jetstream 31/32 i jednym Piper PA-31-310 Navajo. Jego prezesem i głównym właścicielem jest Udi Tamir.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.