Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy AW139 dla Kataru

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2009

24 listopada w zakładach AgustaWestland we włoskim Vergiate, przedstawiciele sił zbrojnych Kataru odebrali pierwszy z 18 zamówionych średnich śmigłowców AW139.

Pierwszy, katarski AW139 / Zdjęcie: AgustaWestland

Użytkownika reprezentowali m.in. gen. Hamad Bin Ali Al Attiyah szef sztabu generalnego i gen. Mubarak Al-Khayarin szef sztabu wojsk lotniczych.

AW139 zostały zamówione na podstawie umowy z sierpnia 2008, o wartości 260 mln Euro. Zakładała ona wyprodukowanie 18 śmigłowców, zapewnienie szkolenia pilotów i mechaników, a także przekazanie zapasu części zamiennych na wstępny okres eksploatacji.

Śmigłowce będą wykorzystywane do całej palety zadań, od transportu żołnierzy i towarów, przez misje obserwacyjne i poszukiwawczo-ratownicze, po zapewnienie wsparcia działań sił specjalnych. Maszyny mogą być w szybkim tempie adoptowane do każdego z tych zadań.

Wraz z dostawą pierwszego śmigłowca, Katar stał się - po Irlandii i ZEA - 3. krajem, wykorzystującym wojskową wersję AW139. AgustaWestland zebrała do tej pory zamówienia na ok. 440 maszyn tego typu, od 120 użytkowników z 50 krajów. Od 2003 do stycznia bieżącego roku dostarczono 200 egz. W ich produkcję zaangażowane są zakłady w Świdniku, których specjaliści brali udział w projektowaniu AW139, a obecnie wytwarzają kadłuby maszyn (zobacz: Tysięczny kadłub z PZL-Świdnik).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.