Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Xtender 2. generacji

Imprezy branżowe, Bezzałogowce, Służby państwowe, 04 maja 2022

Spółka XTEND w czasie wystawy Modern Day Marine 2022 w Waszyngtonie zaprezentuje nowo opracowany bezzałogowiec Xtender 2. generacji. Jest on przeznaczony zarówno dla wojska jak i dla formacji porządku publicznego.

Główną zmianą w bsl Xtender 2. generacji jest zastosowanie nowego komputera misji / Zdjęcie: XTEND

Xtender został przystosowany do prowadzenia rozpoznania wewnątrz budynków i na zewnątrz. Operator bezzałogowca może korzystać z technologii zwiększających możliwości nawigowania bsl i świadomość sytuacyjną. W tym celu zastosowane zostały technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w połączeniu ze sztuczną inteligencją i algorytmami uczenia maszynowego. Zaprezentowana wersja Xtendera 2. generacji jest finalną, przygotowaną do produkcji i o nowych możliwościach.

W bezzałogowcu nowej generacji zmieniono komputer misji zwiększający możliwości przetwarzania danych, integrujący sensory i polepszający nawigację. Możliwość używania aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję do klasyfikacji, weryfikacji i śledzenia obiektów dodatkowo zwiększa elastyczność użycia Xtendera. Zastosowano również technologie Drone-Teaming i Mark & Fly umożliwiające działanie w oddaleniu od operatora i przenoszenie różnych ładunków.

Xtender 2. generacji wiąże się także z ułatwieniem obsługi, dzięki czemu może nim sterować nawet niedoświadczony operator. Do sterowania bezzałogowcem służy niewielki kontroler gestów ręki. Xtender może operować w środowisku braku dostępu do nawigacji satelitarnej GPS.

Według XTEND bezzałogowy Xtender jest już używany operacyjnie przez Departament Obrony USA, MO Izraela i inne podmioty. Przyszłym użytkownikiem bsl zostanie także Wielka Brytania (Pentagon kupił bsl Xtend Skylord, 2021-05-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.