Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

196 tys. brytyjskich żołnierzy

Strategia i polityka, 27 listopada 2009

Brytyjskie ministerstwo obrony ujawniło szczegółowe dane, na temat liczebności sił zbrojnych. Wynika z nich, że Londyn dysponuje 174.890 wyszkolonymi żołnierzami oraz 21 tys. żołnierzy, którzy nie zakończyli jeszcze szkolenia.

Mimo, że Wielka Brytania pozostaje najsilniejszym krajem UE-NATO, w dziedzinie lotnictwa i sił morskich, największym rodzajem sił zbrojnych nadal są wojska lądowe. W razie konieczności, ich liczebność można podwoić, sięgając do sił rezerwowych i 35-tysięcznej Territorial Army. Całkowita liczebność brytyjskich sił zbrojnych, po mobilizacji, powinna wynosić ok. 430 tys. żołnierzy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Etaty sił zbrojnych zakładają, że w jednostkach i instytucjach wojskowych powinno służyć 178 490 oficerów i żołnierzy. Dane z 1 października bieżącego roku stanowią, że ukompletowanie wynosi nieco poniżej 98% i jest wyższe od ubiegłorocznego o ponad 1% (ukompletowanie 1 października 2008 wyniosło 96,8%).

Na obecną liczbę 174,890 wyszkolonych żołnierzy, składa się 170 050 żołnierzy wojsk operacyjnych, 1320 pełnoetatowych żołnierzy rezerwy i 3520 Ghurków. Wśród kadry - w porównaniu do ubiegłego roku - nieznacznie wzrosła liczba kobiet. W korpusie oficerskim jest ich 12,1%, dla pozostałych rang wskaźnik wynosi 9%.

Dodatkowo w trakcie szkolenia znajduje się 21 tys. żołnierzy: 3230 kandydatów na oficerów i 18 270 rekrutów.

W ciągu 12 miesięcy, od 1 października 2008, do wojska zgłosiło się 24 230 osób, czyli o 2720 więcej, niż rok wcześniej. To najwyższa wartość od 2002. Choć w dokumencie ministerstwa obrony nie ma o tym wzmianki, istnieje widoczna korelacja między obecnym kryzysem gospodarczym, a wzrostem liczby chętnych do służenia w wojsku.

Rozszerza się również zjawisko wstępowania do armii przedstawicieli mniejszości etnicznych. O ile pod koniec 2008 przedstawiciele innych ras stanowili 6,3% żołnierzy wojsk operacyjnych, dzisiaj odsetek ten wzrósł do 6,6%.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.