Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W ChRL rozbił się MD-11F

Lotnictwo cywilne, 29 listopada 2009

W Szanghaju podczas startu rozbił się samolot cargo MD-11F. Zginęły 3 osoby z 7 znajdujących się na pokładzie.

Do katastrofy doszło wczoraj o 8:16. Samolot McDonnell Douglas MD-11F startował z pasa 35R lotniska Pudong do Biszkeku (baza Manas) w Kirgistanie (lot 3324). Zahaczył tylną częścią o ziemię i rozpadł się, stając w płomieniach. Z 7 osób wchodzących w skład załogi 3 zginęły. Wszyscy byli Amerykanami. 4 pozostałe osoby - obywatele USA, Belgii, Indonezji i Zimbabwe - są poważnie ranne.

Rozbity samolot, McDD MD-11F, nr rej. Z-BAV, nr ser. 48408/457, wyprodukowano w 1991. Należał do Avient Aviation. Przewoźnik kupił go kilka dni wcześniej. Prawdopodobną przyczyną katastrofy była awaria podwozia.

Po katastrofie lotnisko Pudong było zamknięte przez prawie 6 godzin. 68 lotów było opóźnionych. W tym czasie odnaleziono czarną skrzynkę z rozbitego samolotu.

Avient Aviation to przewoźnik zarejestrowany w Harare w Zimbabwe. Ma też biuro w Wielkiej Brytanii. Operuje samolotami DC-10-30F, Boeing 727-200F i Ił-76. Oferuje usługi transportowe w Afryce, Europie i Azji. W Europie korzysta z hubu Liege w Belgii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.