Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana wymiana chińskich satelitów

Astronautyka, 30 listopada 2009

Chiński satelita meteorologiczny Fengyun-2E zamienił na orbicie używanego od 5 lat Fengyun-2C bez przerywania transmisji danych na ziemię z orbity geostacjonarnej.

Operację przeprowadzono 27 listopada. Fengyun-2C pracował do tego czasu nieprzerwanie 5 lat, o 2 lata więcej niż wynosił jego teoretyczny resurs.

Fengyun-2E wystartował z Ziemi o 22 października z wykorzystaniem trójstopniowej rakiety Chang Zheng 3A. Po 30 dniach zajął planowaną pozycję przejściową - 103,8o. Kolejne dni zbliżał się do pozycji pracującego dotąd na orbicie Fengyun-2C. Przez 2 dni satelity pracowały równocześnie na zbliżonych pozycjach. W ten sposób doszła do skutku pierwsza w historii chińskiej kosmonautyki wymiana satelitów meteorologicznych bez przerywania transmisji danych z orbity.

Fengyun-2E pracuje obecnie w trybie próbnym. Do normalnego użytku wejdzie 23 grudnia. Do 2020 ChRL chce umieścić na orbitach jeszcze ok. 20 podobnych satelitów meteorologicznych.

Fengyun-2C będzie teraz wykorzystywany specjalnych testów do czasu zużycia paliwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.