Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zgoda W. Brytanii na ekstradycję Assange'a

Ludzie, Służby państwowe, 17 czerwca 2022

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel zgodziła się na ekstradycję założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a do Stanów Zjednoczonych Ameryki. - 17 czerwca, po rozpatrzeniu przez Magistrates Court (Westminster) i High Court (Londyn), zatwierdzono ekstradycję Assange'a do USA. Assange ma prawo do zwykłego, 14-dniowego terminu na wniesienie apelacji – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

W ubiegłym miesiącu Westminster Magistrates Court w Londynie wydał nakaz ekstradycji Assange'a do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Protesty przeciwko temu trwają na całym świecie / Zdjęcie: freepressjournal

Od 3 lat Assange jest przetrzymywany w londyńskim więzieniu Belmarsh High Security Prison (Kolejna zgoda na ekstradycję Assange'a, 2022-04-20). W Stanach Zjednoczonych Ameryki (Zakaz TikTok w USA, 2020-08-08) 50-letni Australijczyk jest oskarżony o przestępstwa związane z największym w historii Ameryki przypadkiem ujawnienia informacji niejawnych. Zgodnie z całością stawianych mu zarzutów grozi mu 175 lat więzienia.

WikiLeaks zapowiedziała, że odwoła się od decyzji Patel. - Droga Juliana do wolności jest długa i bolesna. Dziś nasza walka się nie skończyła. To dopiero początek nowej batalii prawnej. Złożymy apelację, kolejna będzie w Sądzie Najwyższym. Będziemy walczyć mocniej i głośniej krzyczeć na ulicach, zorganizujemy i przybliżymy wszystkim historię Juliana – głosi przesłanie tej najbardziej we współczesnych czasach zasłużonej dla wolności słowa organizacji.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.