Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Flying Tiger chińskiego Volkswagena

Nowe technologie, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 06 sierpnia 2022

Volkswagen Group China zaprezentowała prototyp 4-miejscowego samolotu eVTOL V.MO Flying Tiger. Jego nazwa pochodzi od akronimu Vertical Mobility. Prototyp został ujawniony w Roku Tygrysa. Jego czarno-złote kolory nawiązują do czarno-pomarańczowemu ubarwieniu tego dużego kota.

Prototyp 4-miejscowego samolotu eVTOL V.MO Flying Tiger / Zdjęcie: Volkswagen Group China

Prototyp V.MO ma 11,2 m długości i 10,6 m rozpiętości. Wyposażony jest w 8 wirników do pionowego startu i 2 otunelowane śmigła pchające. Projekt powstał we współpracy z Tangerine i Sunward.

Projekt samolotu Volkswagena został w dużej mierze zdefiniowany po intensywnych testach z udziałem ponad stu zamożnych Chińczyków. W przyszłości przedstawiciele tej kategorii mieszkańców ChRL mieliby korzystać z pojazdów eVTOL V.MO do podróżowania między chińskimi miastami. Flying Tiger ma przewozić 4 osoby oraz ich bagaż na odległość do 200 km.

Flying Tiger w widoku z góry / Zdjęcie: Volkswagen Group China

Rozwój V.MO trwa od 2020. W drugiej połowie 2022 mają rozpocząć się loty testowe prototypu samolotu. Na ich podstawie zostanie zbudowany ulepszony prototyp, który ma rozpocząć testy w połowie 2023.

Flying Tiger ma być certyfikowany zgodnie z przepisami chińskich regulatorów. To jest priorytet Volkswagen Group China. Dopiero w dalszej perspektywie samolot ma być oferowany poza Chinami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.