Podczas wystawy Defence Vehicles Dynamics 2022 (DVD 2022) w Billbrook Proving Ground przedsiębiorstwo MSI Defense Systems zaprezentowało system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu Terrahawk zamontowany na platformie typu Demountable Rack Offload and Pickup System (DROPS), którym zwykle jest wojskowa ciężarówka. Przeznaczony jest do zwalczania małych celów powietrznych, w tym bsl, nisko latających samolotów i wiropłatów.
Głównym uzbrojeniem Terrahawka jest zamontowana w zsmu armata automatyczna Mk 44 Bushmaster II kal. 30 mm z zapasem 200 pocisków gotowych do użycia. 200 pocisków w 2 zasobnikach znajdzie się w tzw. konfiguracji lekkiej, w ciężkiej zaś – 400 pocisków (także w 2 zasobnikach). Stosowana będzie amunicja programowalna lub z zapalnikiem zbliżeniowym. Przedstawiciel MSI stwierdził, że przetestowano oba rodzaje amunicji, co dało teoretyczny zasięg skuteczny od 600 m do 1,8-2 km dla pocisków programowalnych oraz od 800 m do 1,6-1,8 km dla pocisków z zapalnikiem zbliżeniowym.
Przedsiębiorstwo deklaruje, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić rodzaj efektora i w to miejsce zainstalować wyrzutnię pocisków Martlet produkowanych przez Thalesa i używanych chociażby przez pojazdy gąsienicowe Stormer. Martlet to lekkie, wielozadaniowe pociski rakietowe, które można odpalać z różnych nosicieli. Są skuteczne w zwalczaniu różnego typu celów powietrznych.
Sensory optoelektroniczne i radary są montowane oddzielnie od zmsu. Znajdują się na nieruchomym maszcie, który w przyszłości zostanie zastąpiony masztem teleskopowym. Dzięki temu będzie można go podnosić w celu zwiększenia możliwości wykrywania celów lub opuszczać w celu ochrony przed uszkodzeniami podczas transportu. W przyszłości zakłada się też dodanie hydraulicznych podpór, które mogłyby pomóc w ustabilizowaniu pojazdu podczas zatrzymania się do strzału.
Oprócz efektora głównymi komponentami systemu są 4 radary impulsowe RADA MHR S-band i głowica optoelektroniczna SATOS produkcji MSI z kamerami dzienną i termowizyjną oraz dalmierzem. Konfiguracja 4 radarów ustawionych względem siebie pod kątem 90° umożliwia dookolne pokrycie chronionego obszaru. Radary MHR są w stanie wykryć bsl klasy 1 z odległości do 5 km lub klasy 2 z odległości do 25 km. Interesujący jest sposób montażu zestawu polegający na znacznym odseparowaniu od siebie optoelektroniki i uzbrojenia. Układ zapewnia niższe wibracje podczas strzelania.