Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-15SG w Singapurze

Lotnictwo wojskowe, 08 kwietnia 2010

5 kwietnia do bazy lotniczej Paya Lebar przybyło pierwszych 5 samolotów F-15SG. Singapur zamówił łącznie 24 samoloty tego typu.

Pierwszy F-15SG ląduje w Singapurze / Zdjęcie: MO Singapuru

Singapur, stopniowo od 2006, zamówił 24 myśliwce Boeing F-15SG. Pierwsze cztery egz. trafiły do odbiorcy w maju 2009 (zobacz: Pierwszy F-15SG w rękach Singapurczyków). Nie oznaczało to jednak, że maszyny znalazły się w kraju odbiorcy.

Stacjonowały one w USA, jako jednostka wydzielona przy należącym do USAF 428th Fighter Squadron. Piloci i technicy z Singapuru przeszli tam szkolenie na nowych samolotach, połączone z treningiem taktycznym. Singapur nie posiada bowiem wystarczająco dużego terytorium, by realizować pełny cykl szkoleniowy. Do tej pory zadania te realizowano w Australii. Umowa, podpisana z USAF wraz z zakupem samolotów, pozwoli korzystać z możliwości treningowych w Stanach Zjednoczonych AP przez 25 lat.

5 kwietnia bieżącego roku do Singapuru przybyło pierwszych 5 samolotów, wraz z 36 pilotami i technikami. Tworzą oni pierwszą grupę żołnierzy powołanej jednocześnie 149 eskadry wojsk lotniczych tego kraju. Przed końcem roku dołączy do nich kolejnych 5 samolotów wraz z obsługą. Zakłady Boeinga dostarczą ostatnie z zamówionych 24 F-15SG do końca 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.