Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tragiczny wypadek balonu

Lotnictwo cywilne, 27 kwietnia 2010

W niedzielę, w czasie podchodzenia do lądowania po locie wycieczkowym nad ZEA, nagły powiew wiatru doprowadził do upadku balon z 14 osobami na pokładzie. 2 z nich zginęły.

Balon, należący do Balloon Adventures Emirates (BAE), po przymusowym lądowaniu / Zdjęcie: WEM

BAE, którego prezesem jest Peter Kollar, oferuje codzienne wycieczkowe loty nad terenami pustynnymi Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Świadczy swoje usługi od 5 lat. Do ostatniej niedzieli bez żadnych poważnych wypadków.

Tego dnia do kosza wsiadło 13 turystów. Według oświadczenia Kollara, start odbył się przy lekkim wietrze. Warunki zmieniły się jednak w czasie podchodzenia do lądowania. Zerwał się porywisty wiatr, który zmusił pilota do awaryjnego lądowania. Niestety, przyziemienie był twarde i spowodowało śmierć dwóch turystów: z Indii i Francji. Ciężko ranny został obywatel Tanzanii, który pracował w obsłudze naziemnej. Wraz z innymi, lżej poszkodowanymi został on przewieziony do pobliskiego szpitala w Al Ain.

Przyczyny wypadku bada komisja władz lotniczych ZEA. Do tej pory śledczy nie podważyli tezy o nieprzewidzianej zmianie siły wiatru, jako głównej przyczynie katastrofy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.