Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drugi MAFFS II dla Brazylii

Lotnictwo wojskowe, Nowe technologie, 19 grudnia 2024

Embraer podpisał kontrakt z Força Aérea Brasileira (FAB, brazylijskimi wojskami lotniczymi) na dostawę drugiego lotniczego zestawu do zwalczania pożarów (Modular Airborne Fire Fighting System, MAFFS II).

KC-390 FAB wyposażony w MAFFS II / Zdjęcia: FAB

Będzie go można zabudować w ładowni samolotu transportowego  KC-390. Dzięki MAFFS II KC-390 będzie mógł zrzucić na teren objęty pożarem około 12 000 l wody w ciągu 7 s.

Pierwszy MAFFS II wykazał wysoką zdolność reagowania w sytuacjach awaryjnych, które miały miejsce w wielu regionach Brazylii, m.in. na Pantanal, czy w Amazonii i São Paulo. KC-390 wyposażony w ten zestaw system zrzucił już w tym roku ponad milion litrów wody (Pomoc dla Chile w zwalczaniu pożarów, 2023-02-12, Przeciwpożarowy C-27J z MAFFS II, 2022-05-22).




Galeria



Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.