Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael nie zmodernizuje tankowców

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 lipca 2010

Izrael zrezygnował z modernizacji latających zbiornikowców KC-707. Uznano, że mimo blisko 50 lat eksploatacji znajdują się one w dostatecznie dobrym stanie.

Najmłodszy z posiadanych przez izraelskie lotnictwo wojskowe samolotów-zbiornikowców KC-707 liczy sobie 36 lat. W 2004 wszystkie samoloty tego typu zostały zmodernizowane przez Israel Aerospace Industries. Wyposażono je w cyfrową awionikę, a w kokpitach umieszczono 6 wyświetlaczy wielofunkcyjnych Honeywella. Wymieniono też sondy do przekazywania paliwa na pochodzące z amerykańskich KC-135.

Niedawno postanowiono wymienić KC-707, zbudowane na bazie Boeingów 707-300, na samoloty nowej generacji. Pod uwagę były brane zbiornikowce zbudowane z wykorzystaniem Boeingów 767 lub Gulfstreamów G550. Te ostatnie są już w wyposażeniu izraelskiego lotnictwa wojskowego, jako samoloty dyspozycyjne oraz - odpowiednio zmodyfikowane - samoloty rozpoznawcze i walki radioelektronicznej. Po analizie okazało się jednak, że KC-707 są w dobrym stanie i odpowiadają wszystkim współczesnym wymaganiom. A Izraela nie stać na ich wymianę.

To nie jedyna oszczędnościowa decyzja władz Izraela. Niedawno izraelskie wojska lotnicze zrezygnowały z modernizacji śmigłowców AH-64A do standardu AH-64D Apache Longbow. Uznano, że wystarczy zwiększyć zestaw przenoszonego przez posiadane śmigłowce uzbrojenia. Zostanie on uzupełniony m.in. o pociski naprowadzane laserowo. Niewielkiej modernizacji zostaną też poddane ciężkie śmigłowce CH-53. Pozostaną one w służbie do 2025. Dopiero wtedy mają zostać wymienione na zasadniczo unowocześnione CH-53K (Eksportowe szanse CH-53K).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra