Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyścig Red Bulla w Budapeszcie odwołany

Lotnictwo cywilne, 14 lipca 2010

Organizatorzy Red Bull Air Race World Championship odwołali wyścig, który miał odbyć się w Budapeszcie. Na przeszkodzie stanęły przedłużające się procedury.

Wyścigi w Budapeszcie, nad Dunajem, odbywały się od 2004. Gromadziły po 600 tysięcy widzów. W tym roku zaplanowano je na 19-20 sierpnia. Władze lotnicze Węgier uznały jednak, że to zbyt ryzykowne przedsięwzięcie. Z powodu rezygnacji z wyścigów w Budapeszcie, Red Bull Air Race World Championship zakończy EuroSpeedway w Lausitz w Niemczech, który odbędzie się 7 i 8 sierpnia.

Prezes Red Bull Air Race GmbH, Bernd Loidl wyraził rozczarowanie sytuacją w Budapeszcie. Problem jest tym większy, że tydzień temu ogłoszono odwołanie wyścigów w Portugalii. Loidl wyraził nadzieję, że zawody wrócą do Budapesztu w przyszłym roku. Kalendarz wyścigów na 2011 ma zostać ogłoszony w przyszłym miesiącu, po zawodach w Lausitz.

W tym roku wyścig Red Bull Air Race World Championship (Dominacja Hannesa Archa, 2010-06-07) po raz pierwszy rozegrano w Nowym Jorku. Niezwykle emocjonujące zawody odbyły się w czerwcu nad rzeką Hudson. Wygrał 46-letni Brytyjczyk Paul Bonhomme, drugi był kolejny Brytyjczyk, 54-letni Nigel Lamb, a trzeci 51-letni Amerykanin Kirby Chambliss.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.