Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army przetestuje egzoszkielety HULC

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 lipca 2010

Lockheed Martin dostarczy do US Army partię egzoszkieletów HULC za 1,1 mln USD na potrzeby testów, które przeprowadzi ośrodek badawczo-rozwojowy United States Army Soldier Systems Center (SSC) w Natick.

HULC  osiągnął już stadium pozwalające poddać go gruntowym testom  użytkowym w warunkach polowych, które przeprowadzi ośrodek  badawczo-rozwojowy United States Army Soldier Systems Center

Kontrakt, który ujawniono 14 lipca, obejmuje dostawę dla US Army kilku egzemplarzy egzoszkieletu Human Universal Load Carrier (HULC), zaprojektowanego przez Berkeley Bionics, a dla potrzeby wojska rozwijanego przez Lockheed Martin (RAPORT-wto 06/2010). System noszony przez człowieka i sterowany jego ruchem pomaga mu dźwigać ciężkie wyposażenie, np. broń zespołową i ekwipunek, odciążając układ kostny i mięśniowy. Specjaliści z US Army Soldier Systems Center (SSC) będą badać najnowsze i najbardziej jak dotąd dopracowane wcielenie tego wynalazku o udoskonalonej niezawodności i zwiększonej wytrzymałości na trudy użytkowania w ciężkich surowych warunkach polowych.

Testy systemu HULC będą wszechstronne. Sprawdzona zostanie przede wszystkim realna przydatność egzoszkieletu w użytkowaniu polowym. Dla poznania specyfiki posługiwania się nim program badań jego funkcjonalności obejmie wykorzystywanie go do przenoszenia ekwipunku o różnym ciężarze przy poruszaniu się z różną prędkością w różnych warunkach terenowych. Jego użytkownicy będą poddani badaniom biomechanicznym, analizującym funkcjonowanie ich organizmów, w tym głównie zużycie energii. Testy mają również dać odpowiedź na pytanie o to, jak szybko żołnierz jest w stanie przyswoić sobie umiejętność obsługi i posługiwania się egzoszkieletem.

Potencjał  możliwości wykorzystania HULC zwiększa mocowany na nim moduł  Lift Assist Device, służący do podnoszenia ręcznie i przenoszenia  ciężkich przedmiotów / Zdjęcia: Lockheed Martin

Celem gruntownych badań egzoszkieletu HULC jest zdobycie pełnego rozeznania o stopniu zaawansowania projektu i ocena potencjału realnych możliwości jego wykorzystania w wojsku. Uzyskane informacje wskażą kierunki dalszego rozwoju programu i będą kluczowe w rozważaniach o dalszych jego losach.


Drukuj Góra