Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7 policjantów zginęło w RPA

Lotnictwo wojskowe, 23 lipca 2010

W katastrofie policyjnego śmigłowca BK117 w RPA zginęło 7 funkcjonariuszy policyjnej jednostki interwencyjnej, w tym dwuosobowa załoga.

Około 5:00 południowoafrykańska policja otrzymała sygnał o napadzie na piekarnię w Jabulani. Przybyli na miejsce funkcjonariusze napotkali 7 podejrzanych, którzy otworzyli do nich ogień. Dla wsparcia policjantów wystartowały dwa śmigłowce National Intervention Unit.

Do katastrofy doszło ok. 9:00 w pobliżu Emalahleni (do niedawna Witbank) w Mpumalanga. Policyjny śmigłowiec rozbił się koło drogi Verena w Clarinet i spłonął. Na pokładzie śmigłowca leciało 5 policjantów, pilot i członek załogi. Wszyscy zginęli na miejscu. Przyczyna katastrofy nie jest znana.

Akcja policji trwała nadal. Mimo katastrofy śmigłowca, wszyscy przestępcy zostali zatrzymani.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter (MBB) BK117 B1 nr rej. ZS-HMY (na zdjęciu Jeffa Knickelbeina w czasie ćwiczeń w 2005), nr ser. 7033, wyprodukowany w 1983. Napędzany był dwoma silnikami Lycoming LTS-750B. Ostatnie prace obsługowe przeszedł w czerwcu br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.