Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny kontrakt na remonty DDG-51

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 lipca 2010

Amerykańska filia BAE Systems otrzymała kolejny kontrakt na remonty i modernizacje niszczycieli typu Arleigh Burke. Prace przy 11 okrętach mogą pochłonąć 500 mln USD.

US Navy wykorzystuje 56 niszczycieli DDG-51. Pierwszy rozpoczął służbę w 1991. Obecnie trwają prace przy budowie kilku innych okrętów tego typu. Ze względu na ograniczenie zamówienia na zdecydowanie większe i droższe Zumwalty, niszczyciele typu Arleigh Burke mogą być wodowane nawet do 2031 / Zdjęcie: US Navy

Kontrakt podpisany z BAE Systems będzie obowiązywał przez rok, z możliwością na przedłużenie go o 4 kolejne lata. W tym czasie przedsiębiorstwo przeprowadzi remonty generalne, połączone z modernizacją, 11 okrętów.

Niszczyciele typu Arleigh Burke są bowiem produkowane od 20 lat. Od tej pory wprowadzono wiele zmian konstrukcyjnych - łącznie z powiększeniem kadłuba. Remonty starszych jednostek połączono więc z doposażeniem, które unifikuje możliwości bojowe jednostek tego typu.

Prace zostaną wykonane w suchych dokach: w stoczniach BAE Systems albo w bazach marynarki wojennej. Zleceniobiorca ma już spore doświadczenie w tej sprawie - prowadzi remonty DDG-51 od 2006.

Szacunkowa wartość 5-letniej umowy wyniesie ok. 350 mln USD. Możliwym jest jednak wzrost tej wartości, nawet do ok. 500 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.