Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-154M zatrzymany za długi

Lotnictwo cywilne, 04 października 2010

Władze Obwodu Samarskiego zatrzymały samolot Tu-154M za długi jego właściciela - linii Zapolarie wobec portu lotniczego w Tomsku.

Decyzję o zatrzymaniu samolotu wydał sąd gospodarczy Obwodu Samarskiego. Regionalne władze Federalnej służby zastawów sądowych poinformowały, że dług linii Zapolarie wobec portu lotniczego w Tomsku wynosił 20 mln rubli. Po tym, gdy okazało się, że linie nie są w stanie spłacić zadłużenia, należący do Zapolaria Tu-154M, obsługiwany właśnie w zakładach Awiakor w Samarze, został przejęty 1 października przez komornika i przebazowany w specjalnie chronione miejsce.

Na początku września Prokuratura Transportowa w Moskwie wszczęła postępowanie przeciwko liniom Zapolarie i ich dyrektorowi w związku z niewypłacaniem wypłat pracownikom. Dyrektorowi grozi za to grzywna w wysokości 5 tys. rubli, a liniom 50 tys. rubli.

Kompania lotnicza Zapolarie powstała w 2007. Jej bazą jest Norylsk. Linie posiadają tylko jeden samolot - Tu-154M. Niedawno, 18 sierpnia lądował on awaryjnie z uszkodzonym podwoziem na lotnisku w Tołmaczewie. Nikomu z 8-osobowej załogi i 140 pasażerów nic się wówczas nie stało.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.