Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja zaprzecza umowie z Syrią

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 października 2010

Dyrektor generalny Rosoboronexportu, Anatolij Isajkin, zaprzeczył, by Rosja kiedykolwiek zawarła umowę z Syrią, w sprawie sprzedaży używanych samolotów MiG-31.


MiG-31 to najcięższy myśliwiec świata, stworzony do patrolowania ogromnych przestrzenie ZSRS. Dzięki dużemu zasięgowi i prędkości maksymalnej, a także dobrym charakterystykom pokładowej stacji radiolokacyjnej, pozwalającej na jednoczesne zwalczanie kilku celów powietrznych - w tym rakiet samosterujących - na dużych dystansach, samoloty tego typu służą w jednostkach obrony powietrznej Rosji i Kzachstanu. Są również w stanie zestrzeliwać satelity, pozostające na niskich orbitach.

Samoloty tego typu były produkowane w latach 1977-1994. Dzięki kilku modernizacjom uważane są nadal za względnie nowoczesne.

Z tego powodu doniesienia prasowe o sprzedaży 8 takich samolotów Syrii, wywołały spore poruszenie, przede wszystkim w USA i Izraelu. W ubiegłym roku rosyjskie media doniosły jednak, że kontrakt, o szacowanej wartości 400-500 mln USD, został zerwany (zobacz: Syria rezygnuje z MiG-31).

Dzisiaj Anatolij Isjakin, odpowiadając na pytania dziennikarzy, w czasie paryskiej wystawy Euronaval 2010, poinformował jednak, że doniesienia o zawarciu umowy na sprzedaż ciężkich myśliwców, były nieprawdziwe. W związku z tym błędne były również informacje o jej zerwaniu. Na razie jest to pierwsza, oficjalna wypowiedź w tej sprawie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.