Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajwan chce rosyjskich OP?

Marynarka wojenna, 08 grudnia 2010

Według tajwańskiej prasy, powołującej się na anonimowych informatorów, w październiku delegacja wojskowa tego kraju sondowała w Moskwie możliwości zakupu okrętów podwodnych.

</span>ORP Orzeł. Rosjanie zawarli prowadzą obecnie negocjacje na temat sprzedaży młodszych technologicznie okrętów tej rodziny (Projektu 636) z Wenezuelą. W ubiegłym roku sprzedali 6 jednostek Wietnamowi / Zdjęcie: MW RP

Marynarka wojenna Tajwanu posiada 4 okręty podwodne. Dwa z nich to zmodernizowane, amerykańskie jednostki typu Tench, które były budowane w latach 1944-1951. Są wykorzystywane wyłącznie do szkolenia. Jedynie dwa, przyjęte do służby odpowiednio w 1987 i 1988, zbudowane w Holandii okręty typu Hai Lung (zmodernizowane Zwaardvisy), mogą być wykorzystane bojowo.

Władze Republiki Chin od kilku lat starają się o nabycie 8 okrętów podwodnych z napędem klasycznym w USA. Niestety, ze względu na sprzeciw ChRL, bezskutecznie (zobacz: Tajwan - znowu 6 miliardów).

Według tajwańskiego magazynu Next, powołującego się na anonimowych rozmówców z ministerstwa obrony, w związku z tą sytuacją w październiku w Rosji gościła delegacja przedstawicieli sił zbrojnych, sondując możliwość zakupu okrętów podwodnych w tym kraju.

W oficjalnym oświadczeniu resortu obrony, nie odniesiono się do tych informacji, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że władze wojskowe Tajwanu z optymizmem kontynuują negocjacje, mające na celu nabycie amerykańskich OP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.