Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelskie głowice w Libanie

Strategia i polityka, 22 grudnia 2010

Libańscy żołnierze odnaleźli zamaskowane, izraelskie systemy obserwacyjne. Resort obrony wezwał mieszkańców do informowania o każdym podejrzanym przedmiocie.

</span>Gołoborze, na którym zainstalowano system obserwacyjny. Jego obudowy odróżniają się kolorem na zdjęciu od pozostałych kamieni...

Libańczycy poinformowali o odkryciu obiektów w rejonach miejscowości Sannin i Barouk. Pierwszy składał się z 5 zamaskowanych elementów, w tym głowicy optoelektronicznej, zestawu transmisji danych, dalmierza laserowego, urządzenia kontroli i zarządzania oraz źródła zasilania.

Według specjalistów libańskich, system jest zdolny nie tylko do przekazywania obrazów kontrolowanego terenu, ale jest przydatny do tworzenia dokładnych współrzędnych potencjalnych celów, na dystansach do 20 km.

</span>...i sama głowica obserwacyjna /Zdjęcia: MO Libanu

Drugi system określono jako bardziej zaawansowany technologicznie, ale nie ujawniono szczegółów. W ten sposób były one w stanie nadzorować cały wschodni sektor Gór Libanu oraz rejony miejscowości Sannin i Barouk.

Nie ujawniono, czy systemy zostały umieszczone na terytorium Libanu przez Izraelczyków w czasie ostatniej inwazji na ten kraj, czy w późniejszym okresie.

Resort obrony wezwał mieszkańców do informowania wojska o jakichkolwiek podejrzanych przedmiotach, jednak przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności przy oglądaniu tych obiektów. Może to świadczyć o tym, że oba odnalezione systemy były zaminowane. Świadczy o tym również fakt, że ministerstwo pośrednio określiło proces rozmontowania i przeniesienia zestawów jako długotrwały.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.