Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Eagle dla Bundeswehry

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 grudnia 2010

General Dynamics European Land Systems oraz niemiecki urząd zakupów uzbrojenia BWB, podpisały porozumienie o dostawie 195 samochodów patrolowych Eagle IV za 165 mln USD.

</span>Niemiecki Eagle z pierwszej partii dostaw. Pojazdy wyposażono w stacje uzbrojenia KMW FLW 100/200 / Zdjęcie: Bundeswehr

Porozumienie podpisano 20 grudnia. Jest kolejną z umów, dotyczących dostaw tych samochodów patrolowych. Pierwsze zawarto w listopadzie 2008. Dotyczyło 198 pojazdów (zobacz: 198 Eagle IV dla Niemiec). Następną podpisano rok później. Mowag zobowiązał się do dostarczenia 20 samochodów w wersji sanitarnej. W kwietniu bieżącego roku Niemcy zamówili 60 dodatkowych wozów bojowych.

Wraz z ostatnią umową łączna liczba zamówionych Eagle IV wszystkich modeli wzrosła do 473 egz. o łącznej wartości ok. 400 mln USD.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zleceń, zostaną one zrealizowane w zakładach amerykańskiego koncernu, w szwajcarskim Kreuzlingen i niemieckim Kaiserslautern. Do tej pory - pomiędzy majem 2009 a sierpniem 2010 - fabryki te dostarczyły 198 samochodów pierwszej serii. Pojazdy ostatniej zostaną dostarczone w ciągu dwóch najbliższych lat. Większość Eagle IV przeznaczona jest do działań w Afganistanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.