Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ku modernizacji Humvee

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 stycznia 2011

Przedstawiciele US Army prowadzą od kilkunastu miesięcy intensywne zabiegi, w celu przekonania kongresmanów o celowości modernizacji samochodów rodziny HMMWV.

Humvee pozostają najliczniejszym pojazdem amerykańskich sił zbrojnych. Kilka przedsiębiorstw proponuje rozwiązania, które mogą znacząco podnieść ich potencjał bojowy, od nowego opancerzenia, przez absorbujące siłę wybuchu zmiany struktury kadłuba, po wykorzystanie podwozia w kształcie litery V. To ostatnie, pod nazwą Integrated Smart V™ (ISV™), oferują amerykańskie zakłady BAE Systems / Zdjęcie: BAE Systems

Amerykańskie siły zbrojne przedłużą okres zamawiania samochodów klasy Humvee do 2012. To o rok dłużej, niż zakładano jeszcze w marcu ubiegłego roku (zobacz: Humvee będą produkowane do 2013). Tempo produkcji w zakładach AM General będzie jednak niewielkie. Zakłady przedłużą istnienie linii produkcyjnej w niewielkim stopniu, również dzięki realizacji zamówień eksportowych (zobacz np.: 2,5 tys. Humvee dla Afganistanu).

Przedstawiciele US Army zamierzają natomiast rozpocząć duży program modernizacji przynajmniej części z kilkudziesięciu tysięcy posiadanych pojazdów tego typu. Propozycja wynika z faktu, że najliczniejszy typ samochodu wojsk lądowych został praktycznie odsunięty od wykonywania zadań bojowych, ze względu na niewielką odporność na wybuchy min i IED.

Na ubiegłorocznych targach AUSA większość producentów sprzętu samochodowego i pancernego odpowiedziała wstępnie na to zapotrzebowanie, wystawiając przebudowane Humvee. To z kolei dało podstawę wojsku do sformułowania planu przeprowadzenia otwartego przetargu, w celu wybrania najbardziej interesującej oferty.

US Army nie ma jednak zagwarantowanych środków na przeprowadzenie, a nawet na rozpoczęcie programu. Musi on zostać zaakceptowany przez parlament. Przedstawiciele wojsk lądowych odbyli już szereg spotkań z kongresmanami i ekspertami obu izb. Liczą na ostateczne poparcie swoich postulatów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.