Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gagarin w Kosmosie

Astronautyka, 05 kwietnia 2011

W kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystartowała rakieta nośna Sojuz-FG z satelitą Sojuz TMA-21 noszącym imię Jurij Gagarin.

Start rakiety nastąpił z kosmodromu Bajkonur dziś w nocy, o 2:18 czasu moskiewskiego. Na pokładzie Sojuza polecieli dwaj kosmonauci rosyjscy: Aleksandr Samokutjajew i Andriej Borisienko, a także astronauta NASA Ronald Garan. Start odbył się bez problemów. Satelita ma połączyć się automatycznie z MKS 7 kwietnia o 3:18 czasu moskiewskiego.

Pierwotnie start Sojuza TMA-21 był zaplanowany na 30 marca. Jednak 13 marca poinformowano, że z powodu problemów technicznych trzeba go przełożyć. 17 marca okazało się, że nowy termin startu to 5 kwietnia.

Nadanie Sojuzowi imienia Jurij Gagarin związane jest z 50-leciem lotu pierwszego człowieka w Kosmos. Szczególnie uroczyste obchody rocznicy są w FR (SSJ 100 Jurij Gagarin, 2011-01-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.