Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 ofiary katastrofy Jaka-52

Lotnictwo cywilne, 30 kwietnia 2011

W rejonie Ulting Lane rozbił się dwumiejscowy samolot treningowo-akrobacyjny Jak-52. Samolot wpadł do stawu, a obie osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Do katastrofy doszło przedwczoraj ok. 13:00 w rejonie Ulting Lane, niedaleko Maldon w Langford. Jak-52, w którym znajdowały się dwie osoby, leciał w formacji z dwoma innymi samolotami tego typu. Jaki-52 wystartowały z lotniska North Weald pod Essex (bazuje tam kilka Jaków-52, patrz zdjęcia). Lecąc nisko nad ziemią, jeden z samolotów zahaczył o drzewa i wpadł do prywatnego stawu rybnego.

Wrak rozbitego Jaka-52 znaleziono ok. 3 m pod wodą (zdjęcie: John McLellan). W katastrofie zginął 33-letni pilot z Cirencester w Gloucestershire i 43-letni Brytyjczyk mieszkający w Holandii.

Rozbity samolot to Aerostar Jak-52 nr rej. RA-3585K (lub RA-1428K). Wypadek w Essex to trzecia w ciągu kilku tygodni katastrofa Jaka-52 (Katastrofa Jaka-52, 2011-03-27, Katastrofa Jaka-52, 2011-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra