Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KMW i brazylijskie Leopardy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 listopada 2011

Niemiecka Krauss Maffei Wegmann zobowiązała się serwisować przez 5 lat zakupione przez Brazylię czołgi Leopard 1A5. Wartości kontraktu to prawdopodobnie kilkanaście mln Euro.

Jeden z pierwszych wyremontowanych i przekazanych Brazylii Leopardów 1A5. Pojazdy te - na pozór przestarzałe - wyposażone są m.in. w skuteczne systemy obserwacji nocnej i SKO. Pierwsze zmodernizowane do tego standardu wozy pojawiły się bowiem w Bundeswehrze w 1987, a więc w okresie, kiedy dostarczano nowe Leopardy 2A4, wykorzystywane obecnie m.in. przez polskie wojska lądowe i uznawane za względnie nowoczesne czołgi podstawowe / Zdjęcie: KMW

W ramach zwiększenia potencjału jednostek pancernych wojsk lądowych, Brazylia zakupiła w grudniu 2008 w Niemczech 250 czołgów Leopard 1A5 z zapasów mobilizacyjnych tego kraju. Pierwszych 30 pojazdów, przekazanych w takim stanie, w jakim skierowano je na przełomie wieków do magazynów, służy do szkolenia i jako rezerwuar części zamiennych. Pozostałych 220 egz. jest remontowane i wyposażane w brazylijskie systemy łączności przez KMW. Ostatnie powinny trafić do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku (zobacz: Pierwszy wyremontowany Leopard w Brazylii). Ich dopełnieniem jest 7 wozów zabezpieczenia technicznego, 4 samobieżne mosty, tyleż czołgów inżynieryjnych i pojazdów dla szkolenia kierowców, co daje łącznie 239 pojazdów.

Na początku listopada niemieckie przedsiębiorstwo poinformowało o podpisaniu drugiej umowy z Brazylią. Dotyczy ona serwisowania czołgów przez najbliższe 5 lat. Dokładnej wartości umowy nie ujawniono, ograniczając się stwierdzenia, że jest ona dwucyfrowa, licząc w milionach Euro.

Prace będą wykonywane przez niedawno powołaną do życia spółkę zależną KMW, Brasil Sistemas Militares z Santa Maria, na południu kraju. Niemcy zapowiadają, że przedsiębiorstwo będzie w przyszłości oferowało też montaż innych typów pojazdów wojskowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.