Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniejsze obroty, większy zysk

Przemysł zbrojeniowy, 15 listopada 2011

Grupa Bumar po trzech kwartałach bieżącego roku zanotowała obrót w wysokości 1,35 mld zł i zysk brutto 17,4 mln zł. Obrót jest mniejszy niż w 2010, zysk wzrósł jednak ponad 6-krotnie.

Część obrotów Grupy generuje niezmiennie produkcja podzespołów transporterów Rosomak (przede wszystkim wież HITFIST-30P), mimo, że montaż finalny realizowany jest przez WZM w Siemianowicach Śląskich, które nie wchodzą w skład koncernu / Zdjęcie: PKW Afganistan

Osiągnięty obrót stanowi 89% wyniku, uzyskanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedstawiciele Grupy zakładają obecnie, w całym 2011 obrót wyniesie ok. 2,5 mld zł. To zdecydowanie mniej, niż planowano kilka miesięcy temu (zobacz: Plany Bumaru na 2011), a także mniej, niż w poprzednich latach, również w kryzysowym 2009, kiedy osiągnięto 2,6 mld zł (zobacz: 3 miliardy Bumaru).

Stosunkowo duży jest natomiast zysk brutto. W odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł on o 664%. Cały 2011 powinien zakończyć się podobnym wynikiem, rzędu 18,9 mln zł.

Inne wskaźniki, w tym płynność, rentowność i wielkość oraz struktura zadłużenia są lepsze niż w roku ubiegłym, co pozwala przedstawicielom Grupy na ocenianie sytuacji finansowej jako dobrej.

Ostateczne rezultaty zależą jednak w dużej mierze od finalizowanych transakcji eksportowych. Możliwym jest więc, że w przypadku pozytywnego zakończenie części realizowanych obecnie przedsięwzięć, osiągnięcia finansowe za 2011 okażą się bardziej korzystne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.