Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AAV-7 dla Brazylii?

Wojska lądowe, 02 sierpnia 2012

Do Kongresu USA trafiły dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na eksport do Brazylii 26 amfibii AAV-7 w konfiguracji RAM/RS wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym, o szacunkowej wartości 233 mln USD.

AAV7 (Amphibious Assault Vehicle) po raz pierwszy trafiły do US Marine Corps w 1972 - pierwotnie jako LVTP-7. Zostały wyeksportowane do 9 państw. Służą do desantowania do 25 żołnierzy lub 4,5 t zaopatrzenia / Zdjęcie: USMC

Potencjalny kontrakt (zgoda eksportowa kongresu jest niezbędna w finalnym etapie negocjacji) zakłada także modernizację pojazdów brazylijskiej piechoty morskiej. Posiada ona ok. 25 LVTP-7 i AAV-7A1. Ich przebudowa miałaby doprowadzić wozy do najnowszego standardu RAM/RS. Charakteryzuje się on m.in. zainstalowaniem mocniejszego, 530-konnego silnika, odmiany jednostki zastosowanej w bwp Bradley. Z tego drugiego pojazdu zaczerpnięto także elementy zawieszenia. Pozwoliło to na zwiększenie masy użytecznej i instalowanie dodatkowego opancerzenia dla działań lądowych.

AAV-7 miały być zastąpione w USMC przez amfibie nowej generacji EFV, rozwijające prędkość na wodzie rzędu 45 km/h, zdecydowanie lepiej opancerzone i uzbrojone. Ambitne założenia doprowadziły jednak do nawarstwienia się problemów technicznych, zwiększenia kosztów i w konsekwencji do skasowania programu na fali obecnych cięć budżetowych (78 mld USD, 2011-01-07). W związku z tym zdecydowano się na kolejną modernizację wiekowych wozów, która zaowocowała standardem RAM/RS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.