Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test BrahMosa jednak nieudany

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 września 2012

Test indyjsko-rosyjskiego naddźwiękowego pocisku BrahMos z 29 sierpnia nie zakończył się pełnym powodzeniem. Powodem było nieprawidłowe działanie jednego z podsystemów produkcji indyjskiej.

O powodzeniu testu z 29 sierpnia (Kolejny test BrahMosa, 2012-07-30) informowali szefowie indyjskiej Defence Research and Development Organization. Jednak minister obrony A.K. Anthony, w odpowiedzi dla parlamentu, przekazanej 5 września, stwierdził że zawiódł jeden z podsystemów wyprodukowanych przez indyjskiego poddostawcę. Wskutek awarii pocisk rozpędził się do prędkości przekraczającej zaprogramowany limit, co spowodowało przerwanie testu. Pocisk wpadł do morza.

Według wyjaśnień ministra Anthony’ego, pocisk użyty w teście został zbudowany z wykorzystaniem większej niż dotąd liczby komponentów produkcji indyjskiej. Było ich w sumie 25. Do wcześniejszych egzemplarzy dostarczali je dostawcy rosyjscy.

A.K. Anthony zapowiedział, że wkrótce zostaną przeprowadzone dodatkowe testy podsystemu, który zawiódł w próbie z 29 sierpnia. Dopiero po wykryciu przyczyny awarii będą mogły zostać wznowione próby BrahMosa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.