Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

OTO Melara w Brazylii

Przemysł zbrojeniowy, 12 listopada 2012

Będąca częścią Finmeccanica, OTO Melara podpisała porozumienie o współpracy (MoU) z brazylijską Jaraguá Equipamentos Industriais Ltda (JEI), w sprawie wspólnej produkcji i serwisowania włoskich systemów uzbrojenia.

Mając na uwadze dynamiczną rozbudowę brazylijskiej marynarki wojennej, jednym z głównych systemów bojowych oferowanych Brasili przez Włochów może być armata okrętowa 127/64 LW Vulcano / Zdjęcie: OTO Melara

W ramach zawartego przed kilkoma dniami porozumienia, obydwa przedsiębiorstwa będą współpracować m.in. w zakresie współprodukcji wybranych systemów uzbrojenia. Mają one być oferowane przede wszystkim brazyjskjskim siłom zbrojnym, a w dłuższej perspektywie czasowej, na cały rynek zbrojeniowy Ameryki Południowej.

W myśl postanowień umowy, OTO Melara zobowiązała się do transferu technologii dla brazylijskiego partnera dotyczącego konkretnych typów oferowanego przez siebie uzbrojenia. Ruch ten ma przyspieszyć i ułatwić rozpoczęcie ich regionalną produkcję. Najprawdopodobniej będzie ona realizowana przez zupełnie nowe przedsiębiorstwo, działające jako spółka joint-venture.

Dodatkowo obydwa podmioty porozumiały się w sprawie utworzenia nowego centrum serwisowego dla sprzedawanego uzbrojenia. Swoją działalnością ma ono docelowo objąć cały region południowoamerykański.

Jeżeli Włochom uda się zrealizować przedstawione powyżej plany, przedsiębiorstwo może odnieść ekonomiczny sukces. Brazylijski rynek uzbrojenia z roku na roku staje się coraz bardziej atrakcyjny z punktu widzenia światowych producentów systemów bojowych. Głównie z powodu rosnącej pozycji politycznej Brasili zarówno na regionalnej, jak i globalnej arenie politycznej, a także wynikającemu z tego faktu zapotrzebowaniu na podniesienie potencjału bojowego krajowych sił zbrojnych.

Jednym z najważniejszych przykładów postępującego procesu dozbrajania brazylijskiej armii jest ciągnący się od lat przetarg na nowy myśliwiec wielozadaniowy (Brazylijskie myśliwce dopiero w 2013?, 2012-09-25), realizowany zakup 50 śmigłowców EC725 (Centrum serwisowe EC725 w Helibras, 2012-10-04) oraz programu budowy ponad 2 tys. transporterów Guarani (Zlecenie na seryjne Remaxy, 2012-10-24). Często, zwłaszcza w przypadku większych kontraktów zbrojeniowych, jednym z kluczowych warunków postępowania przetargowego jest możliwość przeniesienia przynajmniej części produkcji nowych systemów bojowych do Brazylii (Rozwój Helibras, 2008-07-07, Brazylijski offset, 2009-09-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.