Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niitek doposaży CALIFE 3

Wojska lądowe, 30 listopada 2012

Przedstawiciele amerykańskiej Niitek poinformowali o otrzymaniu zlecenia na doposażenie włoskich zestawów saperskich rodziny Callife 3 w georadary Mine Buster.

Według włoskich planów, Calife 3 mają być wykorzystywane przez specjalne patrole saperskie. W ich skład wchodzi 5 pojazdów VTMM, z których 3 wyposażone mają być we wspomniane zestawy. Informacja na ten temat została opublikowana wczoraj. Wartość zawartego z MBDA Italia porozumienia wynosi 5,9 mln USD. Dostawy systemów radarowych mają trwać do października 2013.

W ramach realizacji umowy Niitek jest zobowiązany do dostarczenia Włochom bliżej nieokreślonej liczby georadarów Mine Buster do wykrywania zakopanych w ziemi przedmiotów. Wyposażą one 6-kołowe wózki zestawu Callife 3, doczepiane do wozów Iveco VTMM.

Według planów włoskiego ministerstwa obrony pierwsze zestawy saperskie Callife 3, wyposażone w radary penetracji gruntu dostarczone przez Niitek, powinny znaleźć się w Afganistanie 2013 (Calife 3 w Afganistanie w 2013, 2012-09-10).

Ogłoszone wczoraj zamówienie jest kolejnym kontratem na dostawy produkowanych przez Niitek zestawów radarowych. Wcześniej Turcja zamówiła 50 pojazdów Husky wyposażonych w HMDS (Husky Mounted Detection System), wykorzystujący georadar VISOR 2500 (Turcja kupiła Husky, 2012-08-21). Z kolei pod koniec października br., na podobne zamówienie, jednak wielkości 10 pojazdów, zdecydowała się Australia (Australia kupuje Husky, 2012-10-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.