Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzierżawiony mini-bsl

Lotnictwo cywilne, 27 grudnia 2012

Japońska Secom wstępnie oferuje przedsiębiorstwom przemysłowym wypożyczanie mini-bsl, które mogą być wykorzystywane do inspekcji miejsc nie objętych klasycznym monitoringiem. Miesięczny leasing ma pochłonąć jedynie 58 USD.

Oferowany przez Secom bezzałogowy śmigłowiec ma wymiary 60x60 cm, masę ok. 1,6 kg i został wyposażony w małą kamerę wraz z urządzeniem transmisji obrazu. Czas lotu można szacować na ok. 15 minut / Zdjęcie: Secom

Secom ma duże doświadczenie w zabezpieczaniu prywatnych posesji i zakładów przemysłowych. Japońska spółka ujawniła, że prawdopodobnie od kwietnia 2014 będzie oferowała nową usługę: dzierżawę mini-bsl wyposażonych w kamerę. Ich wykorzystanie pozwoli na dopełnienie klasycznych urządzeń monitoringu (inspekcję obszarów nie objętych zasięgiem obserwacji kamer przemysłowych) i interwencję – bez ryzyka osobistego kontaktu – w przypadku podejrzenia o włamanie.

Dla stworzenia odpowiedniego urządzenia wykorzystano bsl Pelican niemieckiej Ascending Technologies oraz kamerę i przekaźnik obrazu japońskiej Secom. Wiropłat został przystosowany do lotów w pomieszczeniach zamkniętych, dzięki zastosowaniu prostej, prętowej osłony dla łopat wirników.

Producent deklaruje, że miesiąc wypożyczenia jego mini-wiropłata będzie kosztował ok. 5 tys. jenów, czyli tylko 58 USD. Niemal pewne jest jednak, że użytkownicy będą musieli zapłacić za dodatkowe usługi Secom, w tym za szkolenie operatorów urządzeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.