Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga bateria Tor-M2 dla Białorusi

Wojska lądowe, 27 grudnia 2012

Rosja przekazała dziś Białorusi pierwsze elementy baterii przeciwlotniczej uzbrojonej w zestawy bliskiego zasięgu 9K332 Tor-M2E. Informację przekazało ministerstwo obrony Białorusi.

9K332 Tor-M2E to najnowsza odmiana systemu, który wszedł do służby ćwierć wieku temu. Został osadzony na białoruskim podwoziu 6x6 (rosyjskie wersje wykorzystują podwozie gąsienicowe). Zestaw może zwalczać cele o minimalnej powierzchni rozproszenia fal radiowych rzędu 0,05 m², na dystansach do 12 km / Zdjęcie: ОАО IZME Kupol

O planowanej dostawie ministerstwo obrony Białorusi informowało już w lutym br. (Białoruś otrzyma kolejną baterię Tor-M2, 2012-02-21).

Uroczystość przekazania części drugiej baterii systemu 9K332 Tor-M2E odbyła się na terenie 120. brygady rakietowej wojsk przeciwlotniczych w Baranowiczach, w obwodzie brzeskim. Pierwszą białoruscy przeciwlotnicy otrzymali w 2011. Każdy z tych pododdziałów tworzą 4 wyrzutnie Tor-M2E.

Według wcześniejszych informacji w rosyjskich mediach, na mocy obowiązującej umowy Rosjanie przekażą łącznie 3 baterie, które pozwolą przezbroić jeden z czterech dywizjonów 120. brygady rakietowej z zestawów Buk-M1-2. W maju br. białoruska prasa informowała jednak, że Mińsk zamierza docelowo wyposażyć całą tę jednostkę w zestawy systemu 9K332 Tor-M2E.

Ministerstwo obrony Białorusi na swojej stronie internetowej poinformowało jedynie, że dzisiejsza uroczystość jest realizacją programu modernizacji sił zbrojnych na lata 2006-2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.