Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się saudyjski Tornado

Lotnictwo wojskowe, 13 lutego 2013

Podczas lotu treningowego rozbił się myśliwiec Tornado należący do wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej. Dwaj piloci zdołali się katapultować i przeżyli wypadek.

Podstawowymi samolotami wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej są myśliwce Boeing F-15 i Panavia Tornado. Na zdjęciu brytyjski Panavia Tornado GR4 podczas operacji Iracka Wolność / Zdjęcie: USAF

Do zdarzenia doszło 11 lutego 2013 w rejonie bazy lotniczej King Adul Aziz w Dhahran. Ministerstwo obrony Arabii Saudyjskiej w krótkim komunikacie poinformowało tylko, że załoga samolotu bezpiecznie się katapultowała, a do wypadku doszło z przyczyn technicznych. Ich szczegóły ma określić specjalna komisja.

To już trzeci wypadek z udziałem myśliwców saudyjskich wojsk lotniczych w ostatnim czasie. 3 grudnia 2012 rozbił się w wodach zatoki Perskiej myśliwiec F-15. Podobny incydent miał miejsce w maju 2012, wtedy inny saudyjski samolot F-15 rozbił się w tym samym regionie. Jego pilot niestety zginął.

Arabia Saudyjska posiada ok. 80 samolotów Tornado i 150 myśliwców F-15C/D/SA. Flota tych ostatnich przejdzie gruntowną modernizację, oraz powiększy się o kolejne 84 maszyny (Arabia Saudyjska kupiła 84 F-15SA, 2011-12-29). Kontrakt podpisano w ostatnich dniach grudnia 2011. Kraj ten zamówił również w Wielkiej Brytanii 72 myśliwce Typhoon. Do tej pory dostarczono 24 myśliwce tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.