Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba BrahMosa już wkrótce

Marynarka wojenna, 06 marca 2013

Za kilka dni indyjska marynarka wojenna ma przeprowadzić kolejną próbę pocisku manewrującego BrahMos.W służbie znajdują się już morskie i lądowe wersje pocisków Brahmos. W najbliższym czasie ma dojść do integracji pocisków z myśliwcami Su-30MKI. Na zdjęciu Brahmos odpalany z pokładu jednego z niszczycieli rakietowych typu Rajput, INS Rajput (D51) / Zdjęcie: MO Indii

Jak podały dzisiaj indyjskie media, powołujące się na źródła wojskowe, ma to nastąpić 9 marca. Próba będzie przeprowadzona na wodach Zatoki Bengalskiej, w pobliżu miasta Visakhapatnam, gdzie mieści się kwatera główna wschodniego dowództwa marynarki wojennej. W tym samym miejscu zrealizowano też w styczniu pierwsze w br. odpalenie Brahmosa (Test BrahMosa AD 2013, 2013-01-10).

Zapowiedziana próba została pierwotnie zaplanowana na ostatnie dni lutego. Organizatorzy musieli jednak dokonać korekty terminarza ze względu na nieprzygotowanie nosiciela.

Nie podano, z pokładu jakiego okrętu pocisk ma zostać odpalony. W większości komentarzy pojawia się jednak wątek fregat proj. 1135.6 (typu Talwar), które wielokrotnie w przeszłości były już używane do podobnych zadań. Pokrywałoby się to zresztą z realizowanym obecnie programem prób pokładowych systemów bojowych tych okrętów, wchodzących w skład transzy zamówionej jeszcze w 2006 (INS Tarkash przekazana, 2012-11-10, INS Teg w Indiach, 2012-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra