Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy wcześniej opuszczą Niemcy

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 07 marca 2013

Brytyjscy żołnierze stacjonujący w Niemczech zostaną wycofani z tego kraju do 2019. Ich powrót ma wiązać się z realizacją wartego 1,8 mld GBP programu rozbudowy infrastruktury wojsk lądowych.Mapka przedstawiająca główne bazy brytyjskich wojsk lądowych po zrealizowaniu planów cięć kadrowych oraz wycofaniu wojsk stacjonujących w Niemczech. Mają tam też kwaterować żołnierze, którzy służą obecnie w ramach misji ISAF w Afganistanie / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjskie wojska stacjonują w Niemczech od zakończenia II wojny światowej. Obecnie kontyngent liczy ok. 17 tys. żołnierzy. W 2010 Londyn ogłosił plany wycofania wojsk z powrotem na Wyspy do 2020. Przed kilkoma dniami minister obrony Wielkiej Brytanii, Philip Hammond, oznajmił przyspieszenie tego procesu. Nowy terminarz zakłada finalizację całego przedsięwzięcia do 2019. Realizacja tych założeń ma przynieść Brytyjczykom oszczędności rzędu co najmniej 240 mln GBP rocznie.

Przyspieszenie procesu wycofywania wojsk Jej Królewskiej Mości z Niemiec wiążę się z realizowanym obecnie wieloletnim programem oszczędności budżetowych resortu obrony (Brytyjskich redukcji c.d., 2013-01-22). Poza redukcją wydatków zbrojeniowych, zakłada on również zmniejszenie do 2020 liczby żołnierzy jednostek bojowych wojsk lądowych –  do 82 tys. Opuszczane przez nich bazy zostaną dzięki temu zagospodarowane przez jednostki powracające z Niemiec.

Z powyższymi założeniami związane są również plany rozbudowy infrastruktury wojsk lądowych. W najbliższych latach Londyn zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 1,8 mld GBP. Większa część kwoty zostanie wydatkowana na budowę nowych obiektów, w tym przede wszystkim koszar. Około 800 mln funtów pochłonie z kolei remont i modernizacja obecne wykorzystywanych baz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.