Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac: Zestaw SET

08 marca 2013

Na wystawie Enforce Tac w Norymberdze pokazano system wyważeniowy SET. To pierwsze rozwiązanie tego typu w ofercie amerykańskiego 5.11, znanego z do tej pory z produkcji odzieży i oporządzenia.

Zestaw 5.11 HBK (Heavy Breaching Kit) w specjalnym nosidle, służący do pokonywania nawet najbardziej odpornych drzwi wejściowych

System został stworzony przez byłych funkcjonariuszy szwedzkiego oddziału specjalnego policji zajmującego się ratowaniem zakładników (HRT), dlatego nazwano go SET (Sweden Entry Tools). W jego skład wchodzą dwa zestawy wyważeniowe: plecakowy, czteroelementowy HBK (Heavy Breaching Kit) i umieszczony w pokrowcu dwuelementowy APBK (Active Patrol Breaching Tools).

W skład pierwszego wchodzi młot zaopatrzony w zębaty hak, łom dostosowany do użycia w połączeniu z taranem, mały taran do wyważania drzwi wewnętrznych, jak i wbijania innych narzędzi w twardsze materiały i urządzenie do rozpychania framugi. APBK składa się z tego samego młota z hakiem oraz łomu. Oba łomy dostosowano do pokonywania drzwi otwieranych zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. HBK transportowany jest w otwartym, łatwo dostępnym nosidle plecakowym, zaś APBK w miękkim pokrowcu doczepianym do oporządzenia lub kamizelki.

Młot z zębatym hakiem i łom. W połączeniu z miękkim pokrowcem dopinanym do oporządzenia stanowi APBK (Active Patrol Breaching Kit) / Zdjęcia: Bartosz Szymonik

Niezależnie od systemu SET, 5.11 oferuje również specjalnie drzwi ćwiczebne z szybką wymianą uszkodzonych elementów. Mogą one symulować drzwi zarówno otwierane na zewnątrz, jak i do wewnątrz.


Drukuj Góra