Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SMARTscout extension od Cassidian

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 marca 2013

Niemiecka Cassidian, spółka-córka EADS, zaprezentowała unowocześnioną wersję systemu Vehicle Protection Jammer (VPJ) z dodatkowym pakietem SMARTscout extension.Vehicle Protection Jammer z dodatkowym pakietem SMARTscout extension  zamontowany w samochodzie Wolf / Zdjęcie: Cassidian

Prezentacja VPJ miała miejsce na początku 2012 (System zakłócający Cassidiana, 2012-01-27). System jest zdolny do wykrywania i zakłócania sygnałów radiowych, detonujących improwizowane ładunki wybuchowe (IED).

Jego zaletą jest możliwość zamontowania w praktycznie każdym typie pojazdu wojskowego. Zwiększa to jego mobilność, przy jednocześnie relatywnie małym stopniu poboru energii, co wyklucza spadek mocy impulsów zakłócających.

Przed kilkoma dniami niemiecki producent zaprezentował wzbogaconą wersję systemu, wyposażoną w pakiet SMARTscout extension. Poza standardową ochroną jednostek wojskowych przed IED, system może teraz prowadzić dokładną obserwację otoczenia i analizować przechwycone komunikaty radiowe.

Ma to przyczynić się do zwiększenia świadomości sytuacyjnej operatora, a także zapewnić lepsze wykorzystanie znajdujących się w jego dyspozycji sił, dzięki możliwości dokładniejszego zaplanowania działań bojowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra