Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie zlikwidują wieże

Lotnictwo cywilne, 23 marca 2013

Ze względu na oszczędności budżetowe, amerykańskie władze lotnicze zdecydowały o zamknięciu 149 wież kontroli lotów przy mniejszych lotniskach. Nastąpi to 7 kwietnia br.

Cięcia będą dotyczyły głównie wież na lotniskach lokalnych. Obiektów tego typu, jak przedstawiona na zdjęciu 25-metrowa instalacja w San Marcos, służąca przede wszystkim dla samolotów sportowych i dyspozycyjnych / Zdjęcie: San Marcos Mercury

Automatyczne cięcia w budżecie USA weszły w życie 1 marca br. Powodują, że każda instytucja otrzymująca środki federalne musi ograniczyć wydatki o ok. 8% (łącznie o ok. 85 mld USD), przy czym oszczędności są wprowadzane w stosunku do wszystkich pozycji budżetowych w jednakowym stopniu. Odstępstwa od tej reguły – np. utrzymanie poziomu wydatków osobowych kosztem większych redukcji w wydatkach majątkowych – wymagają zgody parlamentu.

Prawdopodobnie największą ofiarą cięć – ze względu na największy budżet – będzie Pentagon (Amerykańska bieda, 2013-01-17), choć ostatecznych decyzji w sprawie resortu obrony jeszcze nie podjęto. Powodem jest silny lobbing polityków wspierających siły zbrojne oraz przemysł specjalny. Na takie wsparcie nie mogą liczyć jednak mniejsze ministerstwa i instytucje, w tym FAA – amerykańskie władze lotnicze.

Wczoraj sekretarz ds. transportu, Ray LaHood poinformował, że FAA musiały ograniczyć planowane na 2013 wydatki o 637 mln USD. Doprowadzi to do licznych zwolnień wśród wszystkich kategorii zatrudnionych przez te władze. Rozpatruje się też ograniczenie czasu pracy, bez finansowej rekompensaty.

Redukcje dotkną m.in. służb kontroli ruchu lotniczego. Dokonano w związku z tym selekcji wież kontroli lotów, wyznaczając ok. 190 z nich – z reguły przy mniejszych lotniskach – do zamknięcia z dniem 7 kwietnia br. W procesie wypracowania ostatecznych decyzji z grupy tej wyeliminowano 40 wież, które odgrywają istotną rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, a także te, które uzyskały finansowanie od władz lokalnych.

Przedstawiciele FAA stwierdzili, że w obecnej kondycji federalnych finansów, jedynie stany i samorządy mogą powstrzymać zamknięcie 149 pozostałych obiektów. Bez tego ruch pasażerski i prywatny przy mniejszych ośrodkach ustanie, doprowadzając do wymiernych strat. Zwiększy się natomiast ruch na większych lotniskach, co może jednak doprowadzić do powstania opóźnień.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.