Reklama
Reklama

Wojsko odbiera ambulanse

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych poinformował, że 28 października 2022 odbyło się przekazanie użytkownikom końcowym pojazdów sanitarnych zakupionych przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej. Na podstawie podpisanych umów zamówiono 80 pojazdów, a pierwsza dostarczona partia liczy 20 ambulansów.

Dostawy 80 ambulansów dla SZ RP potrwają do 2025 / Zdjęcie: IWsp SZ

Łączna wartość zamówionych pojazdów to 71 mln PLN. Mają one trafić w ręce użytkowników w latach 2022-2025. Zakup pozwoli zwiększyć potencjał pojazdów sanitarnych w Siłach Zbrojnych RP.

Dostarczane pojazdy sanitarne są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Mogą jednocześnie przewozić 5 osób – 2 w przedziale kierowcy, 2 w przedziale medycznym na miejscach siedzących i jednego pacjenta na noszach. Specjalistyczne wyposażenie ambulansów zabudowano w samochodach Renault Master (WP poszukuje samochód sanitarnych , 2019-06-04).

 

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.