Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Plany przezbrojenia Hejl HaAvir

Lotnictwo wojskowe, 07 grudnia 2015

Izraelskie wojska lotnicze zamierzają rozwiązywać jednostki wyposażone w F-16, w zależności od tempa dostaw F-35.

Wojska lotnicze Izraela mają na stanie 77 F-16C i 48 16D. W 2017 jedna z eksploatujących je eskadr zostanie rozwiązana / Zdjęcie: MO Izraela

W ramach przystosowywania się do sprostania przyszłym zagrożeniem, a także z powodu oszczędności budżetowych, dowództwo Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) zamierza rozwiązać jedną z eskadr uzbrojonych w samoloty F-16C/D Barak. Nastąpi to w 2017 (Dodatkowe F-15 dla Izraela?, 2015-11-02).

W przyszłości podobny los ma spotkać pozostałe jednostki eksploatujące F-16C/D, jednak w głównej mierze zależeć to będzie od tempa dostaw i wprowadzania do służby nowych F-35A Adir. Na początku br. rząd Izraela zadecydował o nabyciu kolejnych 14 samolotów tego typu, za 2,82 mld USD (Izrael kupuje kolejne F-35, 2015-02-23).

Według najnowszych planów Izrael zakupi na razie 33 F-35 z funduszy pomocowych USA. Ich dostawy rozpoczną się pod koniec 2016 i zakończą w 2021. Pozostałe 17 samolotów będzie nabytych w przyszłości.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.