Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podniebne ambicje Pronaru

Strategia i polityka, 21 lipca 2016

Narewski Pronar, lider rynku maszyn i urządzeń dla rolnictwa, maszyn komunalnych i branży transportowej, nie ustaje w poszukiwaniu nowych środków rozwoju.

Narewski Pronar kontynuuje dynamiczny rozwój poprzez inwestycje w nowe środki transportu. Na zdjęciu prezes Sergiusz Martyniuk podczas ceremonii otwarcia lądowiska dla śmigłowców i utwardzonej drogi startowej / Zdjęcie: Michał Jarocki

Założony w 1988 Pronar to dziś największe polskie przedsiębiorstwo na rynku maszyn i urządzeń dla rolnictwa, maszyn komunalnych oraz branży transportowej. Spółka zatrudnia ponad 2000 pracowników. Dysponuje blisko 50-% udziałem w polskim rynku i stale rozwija działalność za granicą. Producent eksportuje swoje towary, w tym koła do maszyn rolniczych i komunalnych, elementy pneumatyki i hydrauliki siłowej, osie do przyczep, a także profile stalowe i elementy z tworzyw sztucznych do ponad 60 państw, w tym do Afryki, obu Ameryk i Nowej Zelandii.

Właściciele Pronaru, razem ze stojącym na czele ich Rady prezesem Sergiuszem Martyniukiem doskonale rozumieją, że w dzisiejszym coraz bardziej zglobalizowanym świecie bezpośredni kontakt z klientem ma ogromny wpływ na sukces biznesowy. Stąd decyzja o wyjściu naprzeciw rosnącym zapotrzebowaniom i zakup w 2015 dwóch śmigłowców o lokalnym zasięgu, które umożliwiły szybki kontakt z klientem, a także lepszy nadzór nad każdą z 7 nowoczesnych fabryk. Wkrótce Zarząd Pronaru zdecydował się również na kupno samolotu umożliwiającego dotarcie do lotnisk w całej Polsce i Europie.

Rozwój floty powietrznej narewskiego przedsiębiorstwa wymusił inwestycje w zaplecze infrastrukturalne. Przy pomocy przedsiębiorstwa Coramex-Helicopter z Bolesławca zbudowano m.in. płytę lądowiska dla śmigłowców i utwardzoną drogę startową o długości 1000 m, przystosowane do wykonywania startów i lądowań w warunkach widzialności ziemi (VFR) zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto wzniesiono także hangar lotniczy, stację meteorologiczną i maszt stacji radiowej z oświetleniem. Wykonano też instalację monitoringu i oświetlenie do lotów nocnych.

Władze Pronaru zaznaczają, że budowa lądowisk to nie tylko sposób na rozszerzenie działalności biznesowej, ale także inwestycja w rozwój regionu. Z infrastruktury lotniskowej będą też mogły korzystać lokalne służby, w tym Straż Graniczna, Policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także samoloty przeciwpożarowe służb leśnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.