Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WorldView-4 na orbicie

Astronautyka, Strategia i polityka, 13 listopada 2016

11 listopada o 11:30 czasu lokalnego z wyrzutni nr 3 w bazie Vandenberg w Kalifornii wystartowała rakieta nośna Atlas V 401 z satelitą obserwacyjnym WorldView-4. Satelita, zbudowany przez Lockheed Martina, będzie użytkowany przez kompanię DigitalGlobe. Dołączy do funkcjonującego obecnie na orbicie WorldView-3.

Komputerowa wizja WorldView-4 na orbicie – 617 km od powierzchni Ziemi / Ilustracja: Lockheed Martin

Urządzenia obserwacyjne WorldView-4 zapewniają rozdzielczość uzyskiwanych obrazów na poziomie 30 cm. Satelita okrąża Ziemię w ciągu 90 minut. Dziennie może przekazywać obrazy jej powierzchni do 680 tys. km2 (18 TB danych).

GigitalGlobe zbiera wysokiej rozdzielczości obrazy powierzchni Ziemi od 16 lat. Pracuje na rzecz administracji USA, rządów innych państw i odbiorców komercyjnych. Jej największym klientem jest US National Geospatial-Intelligence Agency (NGA).

Start z 11 listopada był kolejnym, 137., zakończonym sukcesem startem rakiety nośnej Atlas V.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.