Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libijski A319 czeka na naprawę

Lotnictwo cywilne, 14 marca 2017

Lufthansa Technik Sofia ma wyremontować Airbusa A319 linii Afriqiyah Airways, uszkodzonego podczas walk w Trypolisie w 2014.

Uszkodzony podczas walk o Trypolis A319 wciąż oczekuje na naprawę / Zdjęcie: Igor Bozinovski

W porcie lotniczym Sofia wciąż znajduje się samolot komunikacyjny Airbus A319 (nr ser. 4004, znaki rej. 5A-ONI), należący do libijskich linii lotniczych Afriqiyah Airways. Na jego kadłubie widoczne są liczne uszkodzenia spowodowane pociskami z broni małokalibrowej. A319 nie ma także steru kierunku.

Samolot ten został uszkodzony w lipcu 2014 podczas walk o Trypolis. 1 września 2016 przetransportowano go ze stolicy Libii do Sofii w celu przeprowadzenia naprawy. Pracami ma zająć się Lufthansa Technik Sofia, spółka joint Lufthansa Technik (mającej 75,1% udziałów) i Bulgarian Aviation Group (24,9%).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.